alkotásterápia

Alkotásterápia

A képzelet az alkotás kezdete. Elképzeled, amire vágysz, akarod, amit elképzelsz, és végül megteremted, amit akarsz.

Mi az az alkotásterápia?

Az alkotásterápia olyan komplex módszer, amelyben a művészetterápia, az irodalomterápia és a mesedráma eszközei együttesen jelennek meg. A művészetterápia a képzőművészetet, az irodalomterápia a szövegeket, a mesedráma pedig a meséket használja eszközként a terápiás folyamatban.

Miben segíthet az alkotásterápia?

Az alkotásterápia során felszínre kerülnek azok a tudatos vagy épp tudattalan folyamatok, amelyek valamilyen módon gátolják a mindennapjaidat. Ez a módszer segíthet, hogy a kreativitásod is előtörjön és szárnyaljon, továbbá elvezethet önmagadhoz. Nagyon fontos, hogy az alkotásterápiában nincs szükség semmiféle rajztudásra vagy bármilyen képzőművészeti előképzettségre! Nincs minősítés, sem értékelés; az alkotásod saját önvalód megnyilvánulása, amely hozzásegít ahhoz, hogy megtaláld az utadat.

Az alkotás képessége mindenkiben ott rejtőzik, különböző formákban. Ezt a képességet hozzuk elő és erősítjük a terápián. Az alkotás készítésének folyamata közelebb vihet a céljaidhoz, ráláthatsz eddig ismeretlen mintáidra, működésedre. Az alkotások mind szimbólumokban szólnak hozzánk, amelyek feltárása nyugalmat és érzelmi stabilitást adhat. Az érzelmek vállalása, illetve az alkotások bemutatása a csoporton belül a kohéziót is erősíti, emellett előhozhatja azt a gondolatot, hogy valójában senki sincs egyedül a gondjaival – ez pedig általában megkönnyebbülést és öngyógyító folyamatokat generál.

Az alkotásterápia alatt ellazulhatsz, stresszmentesen tárhatod fel önmagad, és bármilyen érzés, gondolat jön fel benned, azt átbeszéljük.

Kinek ajánlom?

Minden olyan, önmagát megismerni vágyó embernek ajánlom, aki szeretné megtapasztalni az alkotás csodáját, önvalójának megtestesülését, és vágyik rá, hogy megismerhesse és átírhassa gyermekkori mintáit. Ajánlom továbbá azoknak is, akik szeretnék újra felfedezni magukban a gyermeki rácsodálkozás képességét.

Hogyan zajlik egy terápiás folyamat?

Az alkotásterápia egyénileg vagy zárt kiscsoportban történik, egy alkalom 1,5 – 3 órát ölel fel. A terápiás alkalmat mindig egy nyitó körrel kezdjük, amelyben ráhangolódunk egymásra és a foglalkozásra. Ezután történik az alkotói folyamat, a végén pedig az élmények, felbukkanó érzések, tapasztalatok átbeszélésével zárjuk a foglalkozást.

Az alkotásterápia alatt készült képeket nem osztjuk meg, és nem tesszük ki sehová! A csoportban elhangzott információk a csoporton belül maradnak, nem kell tartanod attól, hogy bármi is kikerül a zárt csoportból.

Referenciáim közül néhány:

Jelentkezz be hozzám és fedezzük fel együtt azt, honnan induljunk a változás felé.

Csoportos coachingra hamarosan itt jelentkezhetsz be, addig iratkozz fel a hírlevélre!
Egyéni coachingra pedig az "Időpontfoglalás" gombra kattintva tudsz jelentkezni.

Rólam mondták

Bejegyzések a témában

diád módszer
Life Coaching

A diád módszer

A diád módszer egy nagyon hatékony kommunikációs gyakorlat, amely során egy mély, meghitt kapcsolódás jön létre a 2 résztvevő között. Az alábbi blogbejegyzésben megmutatom ennek a technikának a csodáját.

Részletek »
közléssorompó
Life Coaching

A közléssorompó szerepe a kommunikációban

A közléssorompó a kommunikáció folyamatát alapvetően akadályozó jelenség, amellyel akár azt is elérhetjük, hogy a beszélgetés teljesen megálljon. Az alábbi cikkben azt veszem górcső alá, hogy milyen közléssorompók vannak jelen a mindennapokban, és milyen szerepük van a kommunikációban.

Részletek »
Life Coaching

Nemet mondás

Az első cselekedeteink között van a nemet mondás. Amikor egy szoptatott baba jól lakik elfordítja a fejét a cicitől. Innen jön (kutatásaim alapján tudtam meg)

Részletek »
Iratkozz fel hírlevelemre!