Élmények, tapasztalatok a X. Napszarvas Tudásőrzők Találkozóján szervezett labirintusjárásról

Augusztus 23-án és 24-én tartottam Kanyó Eszterrel és a férjemmel, Müller Zoltánnal labirintusjárást a X. Napszarvason, amelynek tapasztalatairól szeretnék egy kicsit mesélni.

A helyszín

A terep és helyszín adottságaihoz mérten 5 körös, jobbra induló, archaikus labirintust építettünk, melynek útját fahasábokból készítettük. Ez egyrészt a környezet megóvása érdekében történt, másrészt pedig azért, hogy esős, szeles idő esetén is erős, stabil szerkezetünk maradjon.

A labirintusjárás

Gyertyafényes labirintusjárást terveztünk, ezért befőttesüvegekbe tettünk kis mécseseket, melyek tiszta fényességgel mutatták az utat, emellett nagyon meghitt hangulatot árasztott. Mivel a terep enyhén lejtős volt, ezt kihívásként kezeltük, és nagyon szépen mutatta is járás közben az élet hegyeinek-völgyeinek bebarangolását. A labirintus tényleg önmagunkba vezet, és megmutatja a fentet és lentet is. Ez most szimbolikusan is megmutatkozott.

Napközben a labirintust bárki használhatta egyedül, este pedig az én, a férjem, illetve Eszter vezetése által mehetett rajta végig a résztvevő. Külföldi résztvevők is érkeztek, akiknek a férjem tolmácsolt, így nyelvtől és országhatároktól függetlenül mutathatta meg önmagát a labirintus.

8-8 fővel dolgoztunk, akik mind csodálatos megélésekről számoltak be. Minden áramlott, a segítő energiák végig körülöttünk mozogtak, és a legtöbben hasznos válaszokat, felismeréseket kaptak a labirintust járva.

Témák

Mindkét napon egy-egy témával kapcsolatban indítottuk a labirintust. Pénteken a szülő-gyermek kapcsolatok gyógyítása volt a fő tematika, szombaton Eszternél pedig a női-férfi energia belső egyensúlya. Eszternél lehetőség volt kártyát is húzni a végén útravalóul.

Minden labirintusjárót, aki igényelte, öleléssel ajándékoztunk meg (női és férfi energiából egyaránt).

Hála minden résztvevőnek, aki elindult önmagáért!

Ha nem tudtál részt venni a Napszarvason, viszont szívesen kipróbálnád a labirintusjárást, a Sunny Életmód Központban, illetve külső helyszínen is igénybe veheted. Bővebb információkat itt találsz erről a módszerről, időpontot foglalni pedig itt tudsz.

Tetszik, amit olvastál? Mutasd meg másnak is!

Picture of Üdvözöllek, Topor Ágnes vagyok

Üdvözöllek, Topor Ágnes vagyok

coach, mesedráma vezető és hangterapeuta. Küldetésem, hogy egyre közelebb és közelebb kerülj céljaidhoz úgy, hogy menetközben is élj. Az élet élvezete az úton is van, nem csak a megérkezésben.

Én most már tiszta tekintettel látom, hogy milyen csodálatos volt azt az utat bejárni, és visszaemlékezni arra, honnan jöttem, és hol tartok most. Ehhez szükséges volt az elmúlt 10 év önismerete, blokkok oldása, más nézőpontból tekinteni a múltra.

Bővebben rólam

Legfrissebb cikkek

időgazdálkodás

Időgazdálkodás hatékonyan – tippek és tanácsok

A jó időmenedzsmentet sok ember számára nehéz kivitelezni, pedig egy számunkra megfelelő rendszerrel és beosztással rengeteg időt megspórolhatunk, és nem szakadnak a fejünkre a feladatok. Az alábbi bejegyzésben adok pár tippet ahhoz, hogy az időgazdálkodás hatékonyan valósuljon meg az életünkben.

Bővebben »
közléssorompó

A közléssorompó szerepe a kommunikációban

A közléssorompó a kommunikáció folyamatát alapvetően akadályozó jelenség, amellyel akár azt is elérhetjük, hogy a beszélgetés teljesen megálljon. Az alábbi cikkben azt veszem górcső alá, hogy milyen közléssorompók vannak jelen a mindennapokban, és milyen szerepük van a kommunikációban.

Bővebben »
diád módszer

A diád módszer

A diád módszer egy nagyon hatékony kommunikációs gyakorlat, amely során egy mély, meghitt kapcsolódás jön létre a 2 résztvevő között. Az alábbi blogbejegyzésben megmutatom ennek a technikának a csodáját.

Bővebben »
felnőtt én-állapot

Felnőtt én-állapot a hétköznapokban

A felnőtt én-állapot fogalma Berne tranzakcóanalíziséből került be a köztudatba. A felnőttség nem korhoz kötött, bár szeretjük a hétköznapokban a 18 éves kort egyfajta választóvonalként megnevezni a gyerek és a felnőtt lét között. De mitől tudunk a mindennapjainkban, kapcsolatainkban valóban felnőttként viselkedni? Mi jellemzi a felnőtt én-állapotot?

Bővebben »
Iratkozz fel hírlevelemre, és értesítést kapsz legújabb blogbejegyzéseinkről!