Belső erőforrás megtalálása csoportos coaching 2025. 05. 20. kedd 18.00 – 21.00
Semmi sem állandó! Ahhoz, hogy miként reagálsz a változásokra, a belső erőforrások megtalálása az első lépés!
Felkészülni arra, hogy rátaláljunk valamire, gyakran annyit jelent, mint lemondani valamiről.
Bert Hellinger
A bábos család- és rendszerállítás egy megoldásfókuszú coaching módszer, mely a de Shazer-féle megoldásközpontú szemléletet integrálja a Hellinger-féle családállítással. Az állítás itt bábokkal történik, de mégis egy coaching szemléletű folyamat lesz.
Hasonlóan a családállításhoz ebben a folyamatban is egy aktuális élethelyzetre nézünk rá, és a bábok segítségével állítjuk fel a családi rendszert. A bábokkal bárkit és bármit megjeleníthetünk (családtagok, barátok, munkatársak, betegség vagy egy érzés is lehet), felállításukkal a tudatalattiból hozzuk fel elakadásainkat.
Az állítás folyamata során mindent, ami benned felbukkan, kitesszük a térbe, és a megjelenő érzések, energiák mentén kezdünk el dolgozni. A morfogenetikus mező akár több generációra visszamenőleg tartalmazhat információkat, amelyek gátakat képeznek bennünk, de nincsenek a tudatos szinten, ezért szükséges lehívni őket.
Résztvevőként számos kérdésre választ kaphatunk az állítás végére:
És még sok olyan kérdés, amely felmerül bennünk az állítás alatt.
Az állítás végén megbeszéljük a megéléseket, tapasztalásokat. Nagy felismerések, megkönnyebbülések jönnek létre a tapasztalataim alapján egy-egy állítás végén. Emellett fejlődik az intuíció, az önismeret, és megértőbbé válunk mind a helyzetünk, mind pedig a helyzetünkben szereplők felé.
Az állítás időtartama:
másfél óra
Egy állítás díja:
12.000 Ft
Kérdés esetén keress bátran telefonon vagy e-mailben
Semmi sem állandó! Ahhoz, hogy miként reagálsz a változásokra, a belső erőforrások megtalálása az első lépés!
A következő bejegyzésben szeretnék néhány tévhitet eloszlatni a coaching és pszichológia témakörben. Sokan nincsenek tisztában a felelősségi körökkel, vagy egyáltalán azzal, hogy mit is csinál egy coach, mitől lehet más, mint egy pszichológus. Tarts velem, és a cikk végére neked is tisztább lesz, melyikre lehet neked személy szerint szükséged!
A felnőtt én-állapot fogalma Berne tranzakcóanalíziséből került be a köztudatba. A felnőttség nem korhoz kötött, bár szeretjük a hétköznapokban a 18 éves kort egyfajta választóvonalként megnevezni a gyerek és a felnőtt lét között. De mitől tudunk a mindennapjainkban, kapcsolatainkban valóban felnőttként viselkedni? Mi jellemzi a felnőtt én-állapotot?
Augusztus 23-án és 24-én tartottam Kanyó Eszterrel és a férjemmel, Müller Zoltánnal labirintusjárást a X. Napszarvason, amelynek tapasztalatairól szeretnék egy kicsit mesélni.
© 2025 Topor Ágnes coach agi@toporagnes.hu 06-70/77-621-77