A hangpancsi tulajdonképpen hangfürdőt jelent, amelyet kifejezetten gyermekek számára tartanak. Magyarországon Szedlacsek Erika és Stiblár Katalin fejlesztették ki ezt a relaxációs és egyben fejlesztési módszert.
Hogyan működik a hangpancsi foglalkozás?
A hangpancsi során ugyanúgy a hangokkal dolgozunk, ahogy egy normál felnőtt hangfürdő vagy hangtálkezelés alkalmával, viszont a gyerekekkel játékos formában végezzük a hangfürdőt. A hangok, rezgések komplex módon fejlesztik a gyerekek kognitív és motorikus képességeit, készségeit, emellett relaxációs hatással is kiegészülnek.
A hangok már egészen a magzati korig visszamenően hatnak az emberre, így például ha a várandós édesanya zenét hallgat, énekel a magzatnak, számos pozitív hatást gyakorol közvetetten a születendő gyermekre.
A foglalkozásokon a gyermekek maguk is kipróbálhatják a különböző méretű hangtálakat, egyéb hangkeltő eszközöket, így saját tapasztalatot is szereznek arról, milyen, amikor ők maguk keltik életre ezeket a csodás rezgéseket. A hangpancsi alatt a gyerekek stressz-szintje csökken, önbizalmuk növekszik, koncentrációs készségük erősödik. Mivel a rezgések harmóniát teremtenek a testben és lélekben, a hiperaktív, túlmozgásos gyermekek számára is kifejezetten ajánlott módszer.
Milyen területek fejleszthetők a hangpancsival?
- szociális készségek
- kreativitás
- kognitív és motorikus készségek
- szülő-gyermek kapcsolatok
- együttműködési készség
- tanulási zavarok
- testkép, énkép
- szorongások, belső feszültségek oldása
- magatartás
A hangpancsival gyönyörűen oldhatók a lelki és fizikai blokkok, a rezgések, amelyeket testünk vízkészlete továbbít, pedig jótékony hatást fejtenek ki az elmére és a lélekre is.
Magam is vezetek hangpancsi foglalkozásokat óvodákban és iskolákban, így ha szeretnél saját csoportoddal részt venni egy ilyen lehetőségen, keress az agi@toporagnes.hu címen.