Miért lehet hatékony a hangpancsi gyerekeknek?

A hangpancsi tulajdonképpen hangfürdőt jelent, amelyet kifejezetten gyermekek számára tartanak. Magyarországon Szedlacsek Erika és Stiblár Katalin fejlesztették ki ezt a relaxációs és egyben fejlesztési módszert.

Hogyan működik a hangpancsi foglalkozás?

A hangpancsi során ugyanúgy a hangokkal dolgozunk, ahogy egy normál felnőtt hangfürdő vagy hangtálkezelés alkalmával, viszont a gyerekekkel játékos formában végezzük a hangfürdőt. A hangok, rezgések komplex módon fejlesztik a gyerekek kognitív és motorikus képességeit, készségeit, emellett relaxációs hatással is kiegészülnek. 

A hangok már egészen a magzati korig visszamenően hatnak az emberre, így például ha a várandós édesanya zenét hallgat, énekel a magzatnak, számos pozitív hatást gyakorol közvetetten a születendő gyermekre.

A foglalkozásokon a gyermekek maguk is kipróbálhatják a különböző méretű hangtálakat, egyéb hangkeltő eszközöket, így saját tapasztalatot is szereznek arról, milyen, amikor ők maguk keltik életre ezeket a csodás rezgéseket. A hangpancsi alatt a gyerekek stressz-szintje csökken, önbizalmuk növekszik, koncentrációs készségük erősödik. Mivel a rezgések harmóniát teremtenek a testben és lélekben, a hiperaktív, túlmozgásos gyermekek számára is kifejezetten ajánlott módszer.

Milyen területek fejleszthetők a hangpancsival?

  • szociális készségek
  • kreativitás
  • kognitív és motorikus készségek
  • szülő-gyermek kapcsolatok
  • együttműködési készség
  • tanulási zavarok
  • testkép, énkép
  • szorongások, belső feszültségek oldása
  • magatartás

A hangpancsival gyönyörűen oldhatók a lelki és fizikai blokkok, a rezgések, amelyeket testünk vízkészlete továbbít, pedig jótékony hatást fejtenek ki az elmére és a lélekre is.

Magam is vezetek hangpancsi foglalkozásokat óvodákban és iskolákban, így ha szeretnél saját csoportoddal részt venni egy ilyen lehetőségen, keress az agi@toporagnes.hu címen.

Topor Ágnes Coaching

Tetszik, amit olvastál? Mutasd meg másnak is!

Picture of Üdvözöllek, Topor Ágnes vagyok

Üdvözöllek, Topor Ágnes vagyok

coach, mesedráma vezető és hangterapeuta. Küldetésem, hogy egyre közelebb és közelebb kerülj céljaidhoz úgy, hogy menetközben is élj. Az élet élvezete az úton is van, nem csak a megérkezésben.

Én most már tiszta tekintettel látom, hogy milyen csodálatos volt azt az utat bejárni, és visszaemlékezni arra, honnan jöttem, és hol tartok most. Ehhez szükséges volt az elmúlt 10 év önismerete, blokkok oldása, más nézőpontból tekinteni a múltra.

Bővebben rólam

Legfrissebb cikkek

időgazdálkodás

Időgazdálkodás hatékonyan – tippek és tanácsok

A jó időmenedzsmentet sok ember számára nehéz kivitelezni, pedig egy számunkra megfelelő rendszerrel és beosztással rengeteg időt megspórolhatunk, és nem szakadnak a fejünkre a feladatok. Az alábbi bejegyzésben adok pár tippet ahhoz, hogy az időgazdálkodás hatékonyan valósuljon meg az életünkben.

Bővebben »
közléssorompó

A közléssorompó szerepe a kommunikációban

A közléssorompó a kommunikáció folyamatát alapvetően akadályozó jelenség, amellyel akár azt is elérhetjük, hogy a beszélgetés teljesen megálljon. Az alábbi cikkben azt veszem górcső alá, hogy milyen közléssorompók vannak jelen a mindennapokban, és milyen szerepük van a kommunikációban.

Bővebben »
diád módszer

A diád módszer

A diád módszer egy nagyon hatékony kommunikációs gyakorlat, amely során egy mély, meghitt kapcsolódás jön létre a 2 résztvevő között. Az alábbi blogbejegyzésben megmutatom ennek a technikának a csodáját.

Bővebben »
felnőtt én-állapot

Felnőtt én-állapot a hétköznapokban

A felnőtt én-állapot fogalma Berne tranzakcóanalíziséből került be a köztudatba. A felnőttség nem korhoz kötött, bár szeretjük a hétköznapokban a 18 éves kort egyfajta választóvonalként megnevezni a gyerek és a felnőtt lét között. De mitől tudunk a mindennapjainkban, kapcsolatainkban valóban felnőttként viselkedni? Mi jellemzi a felnőtt én-állapotot?

Bővebben »
Iratkozz fel hírlevelemre, és értesítést kapsz legújabb blogbejegyzéseinkről!