Kids’ Skills coaching – hatékony megoldás gyerekeknek

Olykor a gyerekeknek is szükségük van szakszerű útmutatásra, segítségre, hogy ne veszítsék el a motivációjukat, lelkesedésüket. A Kids’ Skills coaching egy olyan megoldást tud nyújtani, amelyből mind a gyermek, mind a szülő csak profitálhat.

Mi az a Kids’ Skills coaching módszer?

A Kids’ Skills coaching módszer az 1990-es években hozta létre Ben Furman és Tapani Ahola, és eredetileg a még iskolakezdés előtt álló gyermekek részére fejlesztették ki. 15 olyan gyakorlatot építettek be a módszerbe, amelyeket a gyermekekkel és a szülőkkel folytatott iskolai előkészítőkön is rendszeresen csináltak. 

Az eszközöket folyamatosan tesztelték, hogy a végére összeálljon egy olyan módszertan, amelyet szakemberek, coachok is alkalmazhatnak. Kids’ Skills coach csak nemzetközileg is minősített szervezetek képzése során lehet valaki, amit Magyarországon jelenleg csupán egyetlen szervezet biztosít.

A módszer 15 lépése

  • Milyen készséget kell megtanulnod a problémád leküzdéséhez?
  • Egyetértesz azzal, hogy megtanuld ezt a készséget?
  • Milyen előnyei lehetnek a készség megtanulásának?
  • Mi legyen a készség neve?
  • Ki lesz az a képzeletbeli lény vagy hős, aki segít a készség megtanulásában?
  • Kik lesznek a támogatóid?
  • Miért bíznak benned a támogatóid, hogy meg tudod tanulni ezt a készséget?
  • Hogyan szeretnél ünnepelni, amikor megtanultad a választott készséget?
  • Hogyan fogod gyakorolni a készséget?
  • Kinek mondanád még el szívesen, hogy mit tanulsz?
  • Ne felejts el mindennap gyakorolni!
  • Hogyan emlékeztessenek rá, ha elfelejted a készséget gyakorolni?
  • Az ünnepléskor köszönd meg a segítséget a támogatóidnak!
  • Kinek tudnál segíteni, hogy megtanulja ugyanezt a készséget?
  • Mit szeretnél megtanulni legközelebb?

Milyen problémák esetén hatékony?

A módszer segítségével abban tudjuk támogatni a gyermeket, hogy megtalálja a saját megoldásait a problémáira, amelyek ezután készséggé alakulnak. Iskolai problémák (tanulási nehézségek, osztálytársakkal való kapcsolatok, kommunikáció), konfliktusok, a szülővel való kapcsolat, kortársakkal történő kapcsolatok kialakítása, vagy épp a motiváció és a lelkesedés megtalálása mind célját képezhetik egy ilyen coaching ülésnek.

Hasonlóképp dolgozunk, mint a felnőttekkel, csak más nyelvet használva, más célokra helyezve a hangsúlyt. Viszont itt is fontosnak tartjuk, hogy ne mi adjuk a megoldást a gyermek kezébe, hanem rávezessük annak felfedezésére önmagában.

Ha gyermeked számára keresel hatékony megoldást, foglalj időpontot Kids’ Skills coachingra!

Topor Ágnes Coaching

Tetszik, amit olvastál? Mutasd meg másnak is!

Picture of Üdvözöllek, Topor Ágnes vagyok

Üdvözöllek, Topor Ágnes vagyok

coach, mesedráma vezető és hangterapeuta. Küldetésem, hogy egyre közelebb és közelebb kerülj céljaidhoz úgy, hogy menetközben is élj. Az élet élvezete az úton is van, nem csak a megérkezésben.

Én most már tiszta tekintettel látom, hogy milyen csodálatos volt azt az utat bejárni, és visszaemlékezni arra, honnan jöttem, és hol tartok most. Ehhez szükséges volt az elmúlt 10 év önismerete, blokkok oldása, más nézőpontból tekinteni a múltra.

Bővebben rólam

Legfrissebb cikkek

időgazdálkodás

Időgazdálkodás hatékonyan – tippek és tanácsok

A jó időmenedzsmentet sok ember számára nehéz kivitelezni, pedig egy számunkra megfelelő rendszerrel és beosztással rengeteg időt megspórolhatunk, és nem szakadnak a fejünkre a feladatok. Az alábbi bejegyzésben adok pár tippet ahhoz, hogy az időgazdálkodás hatékonyan valósuljon meg az életünkben.

Bővebben »
közléssorompó

A közléssorompó szerepe a kommunikációban

A közléssorompó a kommunikáció folyamatát alapvetően akadályozó jelenség, amellyel akár azt is elérhetjük, hogy a beszélgetés teljesen megálljon. Az alábbi cikkben azt veszem górcső alá, hogy milyen közléssorompók vannak jelen a mindennapokban, és milyen szerepük van a kommunikációban.

Bővebben »
diád módszer

A diád módszer

A diád módszer egy nagyon hatékony kommunikációs gyakorlat, amely során egy mély, meghitt kapcsolódás jön létre a 2 résztvevő között. Az alábbi blogbejegyzésben megmutatom ennek a technikának a csodáját.

Bővebben »
felnőtt én-állapot

Felnőtt én-állapot a hétköznapokban

A felnőtt én-állapot fogalma Berne tranzakcóanalíziséből került be a köztudatba. A felnőttség nem korhoz kötött, bár szeretjük a hétköznapokban a 18 éves kort egyfajta választóvonalként megnevezni a gyerek és a felnőtt lét között. De mitől tudunk a mindennapjainkban, kapcsolatainkban valóban felnőttként viselkedni? Mi jellemzi a felnőtt én-állapotot?

Bővebben »
Iratkozz fel hírlevelemre, és értesítést kapsz legújabb blogbejegyzéseinkről!