Olykor a gyerekeknek is szükségük van szakszerű útmutatásra, segítségre, hogy ne veszítsék el a motivációjukat, lelkesedésüket. A Kids’ Skills coaching egy olyan megoldást tud nyújtani, amelyből mind a gyermek, mind a szülő csak profitálhat.
Mi az a Kids’ Skills coaching módszer?
A Kids’ Skills coaching módszer az 1990-es években hozta létre Ben Furman és Tapani Ahola, és eredetileg a még iskolakezdés előtt álló gyermekek részére fejlesztették ki. 15 olyan gyakorlatot építettek be a módszerbe, amelyeket a gyermekekkel és a szülőkkel folytatott iskolai előkészítőkön is rendszeresen csináltak.
Az eszközöket folyamatosan tesztelték, hogy a végére összeálljon egy olyan módszertan, amelyet szakemberek, coachok is alkalmazhatnak. Kids’ Skills coach csak nemzetközileg is minősített szervezetek képzése során lehet valaki, amit Magyarországon jelenleg csupán egyetlen szervezet biztosít.
A módszer 15 lépése
- Milyen készséget kell megtanulnod a problémád leküzdéséhez?
- Egyetértesz azzal, hogy megtanuld ezt a készséget?
- Milyen előnyei lehetnek a készség megtanulásának?
- Mi legyen a készség neve?
- Ki lesz az a képzeletbeli lény vagy hős, aki segít a készség megtanulásában?
- Kik lesznek a támogatóid?
- Miért bíznak benned a támogatóid, hogy meg tudod tanulni ezt a készséget?
- Hogyan szeretnél ünnepelni, amikor megtanultad a választott készséget?
- Hogyan fogod gyakorolni a készséget?
- Kinek mondanád még el szívesen, hogy mit tanulsz?
- Ne felejts el mindennap gyakorolni!
- Hogyan emlékeztessenek rá, ha elfelejted a készséget gyakorolni?
- Az ünnepléskor köszönd meg a segítséget a támogatóidnak!
- Kinek tudnál segíteni, hogy megtanulja ugyanezt a készséget?
- Mit szeretnél megtanulni legközelebb?
Milyen problémák esetén hatékony?
A módszer segítségével abban tudjuk támogatni a gyermeket, hogy megtalálja a saját megoldásait a problémáira, amelyek ezután készséggé alakulnak. Iskolai problémák (tanulási nehézségek, osztálytársakkal való kapcsolatok, kommunikáció), konfliktusok, a szülővel való kapcsolat, kortársakkal történő kapcsolatok kialakítása, vagy épp a motiváció és a lelkesedés megtalálása mind célját képezhetik egy ilyen coaching ülésnek.
Hasonlóképp dolgozunk, mint a felnőttekkel, csak más nyelvet használva, más célokra helyezve a hangsúlyt. Viszont itt is fontosnak tartjuk, hogy ne mi adjuk a megoldást a gyermek kezébe, hanem rávezessük annak felfedezésére önmagában.
Ha gyermeked számára keresel hatékony megoldást, foglalj időpontot Kids’ Skills coachingra!